Hasičská ulica, Trenčín

chana

Trenčín

Lokalita: Stred mesta

Hasičská ulica v Trenčíne je atraktívnou a dynamickou lokalitou, ktorá sa nachádza na výhodnej polohe v blízkosti centra mesta. Je rušnou ulicou, ktorá je vhodná pre každého, kto miluje mestský životný štýl a živé prostredie. 

Svoj názov nesie podľa hasičskej zbrojnice, ktorá sa tam v minulosti nachádzala. Bola však premiestnená a aktuálne sa nachádza na Jesenského ulici. Postupom času sa mesto rozrástlo a urbanizovalo, čím sa aj charakter Hasičskej ulice zmenil. V dôsledku toho sa z jej pôvodného významu stala typická mestská ulica, s občianskou vybavenosťou, rezidenčnými aj komerčnými objektmi.

Hasičská ulica v súčasnosti pravdepodobne zachováva svoj historický názov, ktorý odkazuje na minulosť mesta a jej úzky vzťah k hasičskej činnosti. Aj keď dnes možno už nehrá úlohu centra hasičskej činnosti, jej názov stále pripomína historický vývoj a dedičstvo mesta Trenčín. Teraz je známa hlavne preto, pretože cez ňu vedie jedna z najdôležitejších ciest v Trenčíne.

Kvalita bývania

Hasičská ulica je najvhodnejšia pre tých, ktorým nevadí častý ruch mesta. Pre jej lokalitu v srdci Trenčína je absolútne ideálnou pre rôzne podniky.

Na ulici sa nachádza hneď niekoľko podnikov. Okrem nechtového salónu alebo optiky sa tu nachádza aj podnik Hasič Pub. Na opačnom konci je trenčanmi obľúbený podnik Mamut, dermatologická klinika ale aj kaderníctvo či obchod s pánskou módou V tesnej blízkosti ulice je napríklad Galéria M.A. Bazovského (asi najdôležitejšia galéria v Trenčíne), potraviny Coop Jednota, Lekáreň a prechodom cez pasáž “Zlatá Fatima” sa dostanete do úplného centra mesta. Popod cestu na Hasičskej ulici vedie podchod, v ktorom v rámci festivalu FestArt trenčianski umelci každoročne na steny maľujú alebo sprejujú obrazy.

Byty a domy na predaj na Hasičskej ulici v Trenčíne

Vyskytla sa chyba; kanál je pravdepodobne nefunkčný. Skúste to neskôr znovu.

#Ulice v Trenčíne

Vložiť komentár