Očakávané prekvapenie: Nový termín rekonštrukcie železničnej stanice v Trenčíne?

Vladimir Gábor

Trenčín

Železničná stanica v Trenčíne je v súčasnosti nevábivým miestom. Áno, nástupištia boli pekne zrekonštruované, ale samotná budova, ktorá víta návštevníkov vyzerá veľmi zanedbane. Už veľa rokov sa hovorí o potrebe jej rekonštrukcie, no doteraz sa to nestalo. Miestna radnica aj verejnosť kritizujú túto situáciu a primátor Richard Rybníček stratil trpezlivosť, očakáva jasnú informáciu od Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) o termíne rekonštrukcie: „Za 8 rokov je tam šiesty generálny riaditeľ a každý z nich mi rozprával niečo iné.“ povedal Rybníček.

V snahe zlepšiť povesť Trenčína a pripraviť sa na dôležité európske podujatie v roku 2026, ŽSR plánujú rekonštrukciu železničnej stanice prostredníctvom finančných prostriedkov z Európskej únie. Momentálne sa spracováva investičné zadanie na projektovú dokumentáciu, a tá sa plánuje vysúťažiť do konca roka 2023 prostredníctvom verejného obstarávania. Avšak, čerpanie finančných prostriedkov je podmienené ukončením projektu do júna 2026.

Mesto sa zatiaľ nevyjadrilo k rekonštrukcii autobusovej stanice, až po prerokovaní zmluvy s investorom budú mať konkrétnejší postoj. Celkovo je však jasné, že rekonštrukcia železničnej stanice v Trenčíne je nevyhnutná a dôležitá nielen pre mesto, ale aj pre cestujúcich, ktorí v nej trávia čas. Vylepšená budova by mala prispieť k lepšiemu dojmu z mesta a poskytnúť cestujúcim pohodlné a bezpečné prostredie.

Detaily priniesol denník Štandard: https://trencin.standard.sk/378639/kedy-konecne-zrekonstruuju-stanicu-v-trencine-zeleznice-maju-novy-termin

Photo of author

Vladimir Gábor

Realitný maklér a špecialista na nehnuteľnosti s mnohoročnými skúsenosťami. Učil sa realitnému umeniu u známeho arbitra Martina Čapa. Pôsobí prevažne v oblasti Trenčianskeho kraja, ale aj v širokom okolí.

Vložiť komentár