Zlaté nugety skryté v pozemkoch

Vladimir Gábor

Predaj

Peniaze ležia v zemi, len treba vziať lopatu a vykopať si ich. Sú ich na Slovensku tisíce – majitelia o nich tušia, ale nič s nimi nerobia.

To je prípad aj môjho klienta, ktorý zdedil byt a nejaké parcely roztratené po chotári obce. Byt sa mi podarilo predať za viac než klient očakával.

Ale tie parcely…. keď som sa do nich zahĺbil – samé podiely, úzke pásiky ornej pôdy za obcou… Jedna z nich je však záhrada v intraviláne, v zástavbe rodinných domov. A našiel som zlatý nuget.

Šéf v mojom prvom zamestnaní mi zvykol hovorievať: “Peniaze ležia na zemi, len sa pre ne treba zohnúť”. Vydolovať trochu zlata z horniny stojí určitú námahu, ale na konci dňa sa môžete dostať doslova k zlatej tehličke.

Ak sa klientovi podarí toto doriešiť a neskončí to na rodinných animozitách z minulosti, v tomto prípade to bude platiť doslovne.

#Ceny nehnuteľností

Photo of author

Vladimir Gábor

Realitný maklér a špecialista na nehnuteľnosti s mnohoročnými skúsenosťami. Učil sa realitnému umeniu u známeho arbitra Martina Čapa. Pôsobí prevažne v oblasti Trenčianskeho kraja, ale aj v širokom okolí.

Vložiť komentár