Súdna ulica, Trenčín

Vladimir Gábor

Trenčín

Lokalita Trenčína: Dolné mesto (STRED)

Názov Súdnej ulice sa zjavne odvíja od blízkosti množstva inštitúcií súvisiacich s výkonom spravodlivosti. Nachádza sa na nej Nemocnica pre obvinených a odsúdených. Križuje ju ulica Piaristická (LINK), kde sídli Okresný súd Trenčín, a končí na Námestí sv.Anny (LINK) kde sa nachádza Krajský súd v Trenčíne.

Neďaleko sú tiež Krajské riaditeľstvo Policajného zboru, Krajská prokuratúra a väznica pre .

Na Súdnej ulici stojí tiež tzv. Tisova vila, jedna z dvoch ktoré trenčania označujú za Tisove. Tá druhá stála na ulici Pod Brezinou, ale v roku 2014 ju dal zbúrať jej nový majiteľ, známy hokejista Marián Hossa. Na jej mieste si potom postavil svoj rodinný dom.

Žiadna z nich však nemá súvislosť s kontroverzným ThDr. Jozefom Tisom, prezidentom Slovenského štátu z čias 2. sv vojny, neslávne známym vývozom slovenských židov na istú smrť do koncentračných táborov.

Vilu na Súdnej ulici začali za Tisovu označovať až po roku 1989, podľa jeho menovca, Dr.Jozefa Tisa, bývalého riaditeľa Kvasnicovej továrne (LINK) v roku 1945.

Druhá Tisova vila, ktorá už nestojí bola pomenovaná podľa Fraňa Tisa. (Čo bolo v Trenčíne, Brabenec).

Byty a domy na predaj na Súdnej ulici v Trenčíne

  • Ponúkame Vám na predaj 2 izb. byt v centre mesta Trenčín na Súdnej ulici. Byt o rozlohe 58 m2 sa nachádza v tehlovom bytovom dome bez výťahu na 2. poschodí z 3. Byt s vlastným plynovým kúrením pozostáva zo vstupnej chodby, samostatnej kuchyne, špajze …
  • TUreality ponúka na predaj pekný 2-izbový byt (49 m2), nachádzajúci sa v samotnom centre Trenčína – na Súdnej ulici. Situovaný je na vyvýšenom prízemí tehlového bytového domu, na ktorom sa práve schválila obnova fasády a vonkajšieho terénu. Nehnuteľn …

#Ulice v Trenčíne

Photo of author

Vladimir Gábor

Realitný maklér a špecialista na nehnuteľnosti s mnohoročnými skúsenosťami. Učil sa realitnému umeniu u známeho arbitra Martina Čapa. Pôsobí prevažne v oblasti Trenčianskeho kraja, ale aj v širokom okolí.

Vložiť komentár