Online nástroj Notion

Vladimir Gábor

Tipy

ktorý ani neviem nejako zrozumiteľne pomenovať, lebo také niečo tu ešte nebolo. Aspoň v mojom svete.

Kedysi som býval prvý, kto sa zapájal do používania nových online nástrojov ešte vo fázach keď boli na pozvánky.

Už to ale asi tak bude, že dnes musím počúvať deti, aby som naučil niečo nové. Lebo pokrok, to je to čo sa dnes deje medzi ľuďmi, ktorí sú odo mňa mladší aj o 30 rokov.

Moja 15 ročná dcéra Laura mi chcela na internete ukázať aký nový pracovný stôl si vybrala v IKEA. Letmo som jej na monitore zachytil niečo, čo vyzeralo graficky veľmi príťažlivo a cool. Nebol to len strohý to-do list, alebo obľúbené položky v prehliadači.

A tak som sa dostal k Notion.

Ako by som to popísal. Je to niečo ako zjednodušený Access, Excel, Word, To-to list, Wiki a online kolaboračný nástroj v jednom. A nadizajnovať si to môžete podľa svojich predstáv – vlastné polia, farby, pohľady, radenie, filtrovanie. Dajú sa tam písať články, vytvárať jednoduché databázy, poznámky, navzájom poprepájané s dokumentami, obrázkami a pripomienkami. Plus vytváranie vlastných šablón, dokonca aj riadenie projektov kanban štýlom. To všetko sa dá neuveriteľným spôsobom prepájať a nadväzovať medzi sebou.

A to celé, alebo po častiach sa dá publikovať na URL a jednotlivé časti sprístupniť spolupracovníkom.

Je toho veľa a nie je to nástroj triviálny. Chce to trochu cviku a skúšania dostať sa do toho. Hrám sa s tým už pár hodín a som fascinovaný, ale asi nebude pre každého.

Koho vrcholom je, keď sa mu podarí nazdieľať fotogalériu namiesto toho aby posielal e-mailom objemné fotografie, asi nebude celkom nadšený. Ale stojí to za to vyskúšať.

Photo of author

Vladimir Gábor

Realitný maklér a špecialista na nehnuteľnosti s mnohoročnými skúsenosťami. Učil sa realitnému umeniu u známeho arbitra Martina Čapa. Pôsobí prevažne v oblasti Trenčianskeho kraja, ale aj v širokom okolí.

Vložiť komentár