Nehnuteľnosti v Trenčíne

Poloha Trenčína v rámci Slovenska

Trenčín je 8. najväčšie Slovenské mesto. Zaujímavé je nielen turisticky, pretože dýcha históriou a je preslávené Trenčianskym hradom, ale aj tým, že samotný Trenčiansky kraj je druhým najviac zalesneným krajom na Slovensku – až 49% plochy tvoria lesy.

Z hľadiska bývania je teda Trenčín ideálne miesto – do prírody je to na skok, do Bratislavy hodina cesty, do Viedne – na letisko 1:45 hod.

Na opačný smer – do Tatier na Štrbské pleso sa dostaneme za 2:45 hod. Hranica s Českou republikou je len 20 minút cesty.

Najvhodnejšie lokality na bývanie v Trenčíne

O tom, v ktorej lokalite je najlepšie kúpiť v Trenčíne nehnuteľnosť by sa dali viesť dlhé diskusie. Každý preferuje niečo iné, niekto chce byť blízko lesa, niekto pri centre, bežná rodina v strednej triede potrebuje mať dostupnú školu, škôlku, obchody. Ak si však môžem dovoliť zhodnotiť všeobecnú popularitu lokalít v Trenčíne na základe diskusií so známymi a priateľmi, ktorí tu bývajú, vidím priamu úmernosť s cenami, za ktoré sa v danej lokalite nehnuteľnosti predávajú.

Najdrahšie nehnuteľnosti v Trenčíne

Tie najdrahšie nehnuteľnosti v Trenčíne sa nachádzajú na uliciach Nad Tehelňou a Pod Brezinou, ktoré sú zasadené do svahovitého terénu. Iste, nájdu sa výnimky potvrdzujúce pravidlo aj inde v Trenčíne, ale v tejto lokalite ich je najvyššia koncentrácia. Právom by sa tieto ulice dali označiť aj ako najvhodnejšie na bývanie, teda najluxusnejšie sú určite. Poskytujú krásny výhľad na celý Trenčín, ale sú prakticky v jeho centre a súčasne susedia s lesoparkom Brezina. Tri muchy jednou ranou.

Najpopulárnejšie a najdrahšie sídlisko v Trenčíne – Sihoť

Druhé najväčšie trenčianske sídlisko Sihoť (najmä I. a II.), ktoré leží pozdĺž ulíc Hodžova a Martina Rázusa, je populárne najmä pre svoju blízkosť k centru Trenčína a k vode – kanálu a Váhu – medzi ktorými sa nachádza rekreačná časť Trenčína nazývaná Ostrov. Veľkou výhodou je tiež blízkosť Hlavnej železničnej stanice.

Novšie časti Sihote III. a IV. sú už od centra o poznanie a ich popularita je o to nižšia, ale stále sú zaujímavé.

Najväčšie sídlisko v Trenčíne – Juh

Dalo by sa polemizovať o tom, prečo sú ceny bytov na sídlisku Juh v porovnaní s ostatnými časťami Trenčína najnižšie. Je to nižším záujmom, alebo skôr saturáciou? Moja skúsenosť z obhliadok s klientami ktorí sa do Trenčína sťahujú je taká, že Juh berú ako poslednú možnosť. Ulice sú plné, zaparkovať nie je jednoduché. S parkovaním je však problém už prakticky v celom Trenčíne. Juh na mňa pôsobí trochu preľudnene

Na druhej strane lokálni obyvatelia naň nedajú dopustiť. Hraničí s lesoparkom Brezina čo je veľké pozitívum a ponúka kompletnú občiansku vybavenosť. Nedá sa ani povedať, že by bolo do centra ďaleko – sú chodníky, ktorými sa tam dá dostať rýchlo.

Viac o nehnuteľnostiach v Trenčíne

Rekonštrukcia opevnenia Trenčianskeho hradu

Trenčín investuje 300 000 eur do rekonštrukcie histórickej časti mestského opevnenia Mesto Trenčín oznámilo ambiciózny plán zrekonštruovať južnú časť svojho historického opevnenia. Informuje o tom TASR. Investícia vo výške 300 000 eur bude zameraná na obnovu múrov, statické zabezpečenie a konzerváciu. Toto dôležité historické miesto, ktoré nám pripomína bohatú minulosť nášho mesta zároveň významne prispeje …

Čítať viac

Môžem predať polovicu bytu?

Ako sa človeku môže stať že vlastní len polovicu nejakej nehnuteľnosti a nie celú? Možností je viacero: Kedy môže nastať situácia, že chceme predať polovicu (alebo inú výšku podielu) bytu? Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa spoluvlastníci môžu ocitnúť v situácii, keď uvažujú o predaji svojho podielu na nehnuteľnosti, napríklad bytu. Ako najvýhodnejšie predať svoj podiel …

Čítať viac

Aký je rozdiel medzi podlažím a poschodím?

Krátka odpoveď znie: Podlažie je akákoľvek podlahová úroveň s miestnosťami v dome. Poschodie je počet podlaží, na ktoré sa vystupuje po schodoch z podlažia, ktoré je na úrovni zeme. Rozdiel medzi poschodím a podlažím spočíva v tom, ako sú tieto pojmy používané pri popise vertikálnej štruktúry budovy. Hoci sú často zamieňané a niekedy používané ako …

Čítať viac

Odoberajte moje články e-mailom