Chata, kde sa dá vypnúť

Vladimir Gábor

Tipy

WORK-LIFE balance znamená žiť v rovnováhe súkromných a pracovných aktivít. Ale čo keď človeka práca baví?

Boli časy keď som dokázal celé týždne pracovať aj do druhej v noci. Deti malé, hypotekárny nôž pod krkom… bolo náročné sa takú rovnováhu čo i len pokúsiť hľadať, nieto ju aj nájsť. Preto s uznaním pozerám na všetkých rodičov tlačiacich kočíky, s deťmi pobehujúcimi okolo.

Dnes, keď sú už naše deti samoobslužné sa ten balans dosahuje citeľne ľahšie. Zvlášť keď nemusím v práci sedieť od ôsmej do piatej ale mám väčšiu slobodu si dni nakonfigurovať podľa svojich predstáv – ranná kávička s Luckou, práca, fitko, záhrada, behanie, čítanie. Aj keď naraz v jeden deň všetko samozrejme nedám. 🙂

Ak 99 percent vášho života tvorí práca, potom ste v nej buď naozaj hrozný, alebo ju máte v úplnom nepomere ku zvyšku života. Netreba byť hrdý ani na jedno z toho.
— Jerome Jarre

Moja práca baví a tak sa občas stane, že na ten LIFE zabudnem. Tentokrát som to vykompenzoval lístkami do divadla Gunagu na predstavenie Eva robí z domu . 🙂

Keď sme bývali v byte v Trenčíne, tajne som túžil vlastniť chatu – mať tak kam utiecť z mesta, zvuky motorov áut a neďalekého penziónu vymeniť za šum stromov a spev vtákov. Chata, ktorú mám práve v ponuke je síce v chatovej oblasti so susedmi, ale les doslova vrastá na jej terasu a keď som ju čistil pred natáčaním (dva roky nebola používaná) všelijaké naturálne zvuky z lesa ku mne veru doliehali.

Volanie prírody, balzam pre dušu.

Photo of author

Vladimir Gábor

Realitný maklér a špecialista na nehnuteľnosti s mnohoročnými skúsenosťami. Učil sa realitnému umeniu u známeho arbitra Martina Čapa. Pôsobí prevažne v oblasti Trenčianskeho kraja, ale aj v širokom okolí.

Vložiť komentár